A cikkben

  • A Twitch új Kollaborációs funkciója kritikát váltott ki, mivel azt minden felhasználóra rákényszerítették anélkül, hogy egyszerűen ki lehetne kapcsolni.
  • Számos Twitch streamer csalódottságát fejezi ki a Kollaborációs funkció alapértelmezett beállításai miatt.
  • A felhasználók megoldásokat keresnek a Twitch Kollaborációs rendszer megkerülésére.

A streaming óriás Twitch egy vadonatúj, beépített Kollaborációs funkciót indított el a streamerek számára, de sok felhasználó negatívan reagált a „kényszerített” rendszerre és annak hiányos kikapcsolási lehetőségére. Az évek során a Twitch számos jelentős változáson ment keresztül, amelyek közül néhányat jobban fogadtak, mint másokat, de ez a legújabb frissítés sokakat összezavart, és néhányan a funkció gyors eltávolítását követelik.

Az egyik legnagyobb élő közvetítési platformként ismert Twitch az utóbbi hónapokban több okból is kritikát kapott, többek között a dél-koreai Twitch szolgáltatások leállítása, Dr Disrespect kitiltásának nyilvánosságra hozatala, valamint a mobilalkalmazás felhasználói felületének jelentős átalakítása miatt. Miközben sok felhasználó hű maradt a platformhoz, a legújabb változás sokakat elgondolkodtatott azon, hogy érdemes-e továbbra is maradniuk.

A Twitch augusztus 19-én bejelentette, hogy bevezette az új Kollaborációs funkciót, amelyet „kopogtatásnak” (knocking) becéznek. Ez a funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy gyorsan csatlakozzanak egy másik alkotó élő közvetítéséhez. Azonban sokakat megdöbbentett, hogy a rendszer alapértelmezetten minden felhasználó számára aktív, és nincs lehetőség teljesen leiratkozni róla. Bár van egy opció a Kollaborációs kérelmek „szüneteltetésére”, akár egy órára, akár egy teljes élő közvetítés idejére, ezt a szüneteltetést minden alkalommal újra be kell állítani, amikor egy alkotó élőben közvetít.

Több neves Twitch streamer, mint például Zach Bussey, gyorsan aggodalmát fejezte ki a Kollaborációs funkcióval kapcsolatban, rámutatva arra, hogy a streamereket nem szabadna arra kényszeríteni, hogy használjanak egy olyan funkciót, amelyet inkább letiltanának. A Twitter felhasználó, bydand_ rámutatott arra is, hogy az értesítések is kapcsolódnak a Kollaborációkhoz, ami sokakat arra késztetett, hogy féljenek a lehetséges zaklatásoktól és botok támadásaitól.

A Twitch sok visszajelzést kap az új Kollaborációs funkció miatt

A Twitch Kollaborációk kényszerített alapbeállításaira reagálva sok felhasználó próbálja megtalálni a módját, hogy kikerülje az új rendszert. Néhányan azt javasolták, hogy használják ki a Kollaboráció specifikációit, és javasolják a felhasználóknak, hogy korlátozzák a „kopogtatást” egy „Csak kedvencek” listára, majd egyszerűen ne adjanak senkit hozzá ehhez a listához. Azonban számos felhasználó elégedetlenségét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy „körülményes megoldásokat” kell találniuk a funkció elkerülésére, ahelyett, hogy egyszerűen lehetőséget kapnának arra, hogy teljesen letiltsák a Kollaborációkat.

Annak ellenére, hogy a közönség üdvözölte a Twitch új tiltóeszköz frissítését, a kényszerített Kollaborációk miatt sokan elgondolkodtak azon, hogy itt az ideje, hogy más platformokra váltsanak.

twitch 2

A nagyobb streaming szolgáltatások közötti verseny közepette nem meglepő, hogy a Twitch gyakran indít új alkalmazásokat és funkciókat, hogy bővítse platformja hasznosságát. Sajnos sokan úgy érzik, hogy a Twitch túl sok funkciót vezetett be anélkül, hogy figyelembe vette volna a felhasználók visszajelzéseit, ami vegyes reakciókat eredményezett. Miközben versenytársak, mint a YouTube és a Kick egyedi frissítéseket adnak hozzá platformjaikhoz, csak az idő fogja megmondani, hogy a Twitch változásai elősegítik-e vagy akadályozzák a streaming iparág élvonalában betöltött helyét.